Vishay/BCcomponents F17723332204
F17723332204 picture photo
Mfg. Part Number
F17723332204
Brief Description
CAP FILM 33NF 20% 310VAC AXIAL
Datasheet Download
F17723332204.pdf
Availability of F17723332204
QUANTITY
F17723332204 Order Process
Ship out your order
Specifications of F17723332204
Internal Part NumberEIS-F17723332204
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesAC Film Caps Connect w/Mains Appl Note
Soldering Guidelines Appl Note
Standard Package750
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesF1772 X2
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC310V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F17723332204
Related LinksF17723, F17723332204 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F17723332204 Details Description
Related parts for F17723332204
OSC 3.3V PROG CMOS TRI ST 100PPM datasheet.pdf
SSD 2GB SCSI datasheet.pdf
BERGSTIK 0.100" HEADER datasheet.pdf
RES 619 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 249 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 104MHZ 24BGA datasheet.pdf
2X6 POS DIL FEMALECRIMP SM BORE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf