Vishay/BCcomponents F17724333000
F17724333000 picture photo
Mfg. Part Number
F17724333000
Brief Description
CAP FILM 330NF 10% 300VAC AXIAL
Datasheet Download
F17724333000.pdf
Availability of F17724333000
QUANTITY
F17724333000 Order Process
Ship out your order
Specifications of F17724333000
Internal Part NumberEIS-F17724333000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package125
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesF1772-3 300 V-X2
Packaging*
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC300V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F17724333000
Related LinksF17724, F17724333000 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F17724333000 Details Description
Related parts for F17724333000
LED PNL MT 9MM 24V CHROME RED datasheet.pdf
RES CHAS MNT 150 OHM 1% 7.5W datasheet.pdf
IC BUFF DL SCHMIT TRIG SC70-6 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 16SOIC datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 3A POWERDI5 datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE 2W 4PVH 8COL datasheet.pdf
XCEDE HD 3W RGHT 3PVH 8C datasheet.pdf
END COVER datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 7PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf