Vishay/BCcomponents F1772SX231031KFMB0
F1772SX231031KFMB0 picture photo
Mfg. Part Number
F1772SX231031KFMB0
Brief Description
CAP FILM 0.01UF 10% 310VAC AXIAL
Datasheet Download
F1772SX231031KFMB0.pdf
Availability of F1772SX231031KFMB0
QUANTITY
F1772SX231031KFMB0 Order Process
Ship out your order
Specifications of F1772SX231031KFMB0
Internal Part NumberEIS-F1772SX231031KFMB0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesAC Film Caps Connect w/Mains Appl Note
Soldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,250
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesF1772S X2
Packaging*
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC310V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F1772SX231031KFMB0
Related LinksF1772SX23, F1772SX231031KFMB0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F1772SX231031KFMB0 Details Description
Related parts for F1772SX231031KFMB0
TERM BLOCK PCB 5.08MM 11POS BK datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 80MA SC70 datasheet.pdf
RETAINER PLATE datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 35V 20% 1210 datasheet.pdf
IC FPGA 260 I/O 572FBGA datasheet.pdf
RES CHAS MNT 150 OHM 5% 1000W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 0.75 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1.5A DDPAK datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V CH 0603 datasheet.pdf