Vishay/BCcomponents F1772SX231031MFPB0
F1772SX231031MFPB0 picture photo
Mfg. Part Number
F1772SX231031MFPB0
Brief Description
CAP FILM 0.01UF 20% 310VAC AXIAL
Datasheet Download
F1772SX231031MFPB0.pdf
Availability of F1772SX231031MFPB0
QUANTITY
F1772SX231031MFPB0 Order Process
Ship out your order
Specifications of F1772SX231031MFPB0
Internal Part NumberEIS-F1772SX231031MFPB0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesAC Film Caps Connect w/Mains Appl Note
Soldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,250
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesF1772S X2
Packaging*
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC310V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F1772SX231031MFPB0
Related LinksF1772SX23, F1772SX231031MFPB0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F1772SX231031MFPB0 Details Description
Related parts for F1772SX231031MFPB0
LED PNL MT 7MM 6V CHROME GREEN datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 464 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 30V 8-SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Receptacle 44 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 600MA 500 MOHM datasheet.pdf
LED BLUE 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 32V 600W datasheet.pdf
4P 6C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf