Vishay/BCcomponents F1772SX231531KFPB0
F1772SX231531KFPB0 picture photo
Mfg. Part Number
F1772SX231531KFPB0
Brief Description
CAP FILM 0.015UF 10% 310VAC AXIA
Datasheet Download
F1772SX231531KFPB0.pdf
Availability of F1772SX231531KFPB0
QUANTITY
F1772SX231531KFPB0 Order Process
Ship out your order
Specifications of F1772SX231531KFPB0
Internal Part NumberEIS-F1772SX231531KFPB0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesAC Film Caps Connect w/Mains Appl Note
Soldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,250
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesF1772S X2
Packaging*
Capacitance0.015µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC310V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F1772SX231531KFPB0
Related LinksF1772SX23, F1772SX231531KFPB0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F1772SX231531KFPB0 Details Description
Related parts for F1772SX231531KFPB0
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC REG MULT CONFG INV 3.3V D2PAK datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 1.4A 380 MOHM TH datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 2SMD datasheet.pdf
MOSFET 4N-CH 10V 16SOIC datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 32POS 1MM datasheet.pdf