Vishay/BCcomponents F1772SX232231KFIB0
F1772SX232231KFIB0 picture photo
Mfg. Part Number
F1772SX232231KFIB0
Brief Description
CAP FILM 0.022UF 10% 310VAC AXIA
Datasheet Download
F1772SX232231KFIB0.pdf
Availability of F1772SX232231KFIB0
QUANTITY
F1772SX232231KFIB0 Order Process
Ship out your order
Specifications of F1772SX232231KFIB0
Internal Part NumberEIS-F1772SX232231KFIB0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesAC Film Caps Connect w/Mains Appl Note
Soldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesF1772S X2
Packaging*
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC310V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F1772SX232231KFIB0
Related LinksF1772SX23, F1772SX232231KFIB0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F1772SX232231KFIB0 Details Description
Related parts for F1772SX232231KFIB0
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8TSSOP-B datasheet.pdf
IC PLL FREQ SYNTH W/VCO 36LLP datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS IN-LINE TIN BLU datasheet.pdf
CAP CER 3.1PF 25V S2H 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
IC LOG DETECTR/CTRLR 8UMAX datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 1.567A 50 MOHM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SCREWDRIVER POZIDRIV #3 10.3" datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 25V X5R 0805 datasheet.pdf