Vishay/BCcomponents F1772SX233931KFMB0
F1772SX233931KFMB0 picture photo
Mfg. Part Number
F1772SX233931KFMB0
Brief Description
CAP FILM 0.039UF 10% 310VAC AXIA
Datasheet Download
F1772SX233931KFMB0.pdf
Availability of F1772SX233931KFMB0
QUANTITY
F1772SX233931KFMB0 Order Process
Ship out your order
Specifications of F1772SX233931KFMB0
Internal Part NumberEIS-F1772SX233931KFMB0
Soldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,250
SeriesF1772S X2
Packaging*
Capacitance0.039µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC310V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F1772SX233931KFMB0
Related LinksF1772SX23, F1772SX233931KFMB0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F1772SX233931KFMB0 Details Description
Related parts for F1772SX233931KFMB0
CONN JACK STEREO R/A 4PIN 3.5MM datasheet.pdf
MODULE DDR SDRAM 1GB 184-DIMM datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 1KV X7R 2220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 8.5PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
OSC TCXO 26.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf
HSG, REC, PANEL MOUNT, SINGLE RO datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf