Vishay/BCcomponents F1772SX234731KFMB0
F1772SX234731KFMB0 picture photo
Mfg. Part Number
F1772SX234731KFMB0
Brief Description
CAP FILM 0.047UF 10% 310VAC AXIA
Datasheet Download
F1772SX234731KFMB0.pdf
Availability of F1772SX234731KFMB0
QUANTITY
F1772SX234731KFMB0 Order Process
Ship out your order
Specifications of F1772SX234731KFMB0
Internal Part NumberEIS-F1772SX234731KFMB0
Soldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,250
SeriesF1772S X2
Packaging*
Capacitance0.047µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC310V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F1772SX234731KFMB0
Related LinksF1772SX23, F1772SX234731KFMB0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F1772SX234731KFMB0 Details Description
Related parts for F1772SX234731KFMB0
CONN EDGECARD 86POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS VERT 2.5MM datasheet.pdf
CA 2MM OFNR 62.5/125,LC SEC GRE datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 0.3M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 50 OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 6W datasheet.pdf