Vishay/BCcomponents F1772SX238231KFPB0
F1772SX238231KFPB0 picture photo
Mfg. Part Number
F1772SX238231KFPB0
Brief Description
CAP FILM 0.082UF 10% 310VAC AXIA
Datasheet Download
F1772SX238231KFPB0.pdf
Availability of F1772SX238231KFPB0
QUANTITY
F1772SX238231KFPB0 Order Process
Ship out your order
Specifications of F1772SX238231KFPB0
Internal Part NumberEIS-F1772SX238231KFPB0
Soldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
SeriesF1772S X2
Packaging*
Capacitance0.082µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC310V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F1772SX238231KFPB0
Related LinksF1772SX23, F1772SX238231KFPB0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F1772SX238231KFPB0 Details Description
Related parts for F1772SX238231KFPB0
SIDACTOR SURGE SUP M. TO220 275V datasheet.pdf
RES SMD 73.2KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A DO214AC datasheet.pdf
IC TOUCH SCREEN CTRLR 20-QFN datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5.8VOUT 50W datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
MTA 45 BK MOUNTING ADAPTER datasheet.pdf
CABLE TIE, HOOK & LOOP W/ SCREW datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 2W datasheet.pdf
CAP TANT POLY 33UF 4V 1206 datasheet.pdf