Vishay/BCcomponents F1778333K3DLB0
F1778333K3DLB0 picture photo
Mfg. Part Number
F1778333K3DLB0
Brief Description
CAP FILM 33NF 10% 310VAC AXIAL
Datasheet Download
F1778333K3DLB0.pdf
Availability of F1778333K3DLB0
QUANTITY
F1778333K3DLB0 Order Process
Ship out your order
Specifications of F1778333K3DLB0
Internal Part NumberEIS-F1778333K3DLB0
Soldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesF1778X2
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC310V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationsEMI, RFI Suppression
FeaturesX2 Safety Rated
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F1778333K3DLB0
Related LinksF177833, F1778333K3DLB0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F1778333K3DLB0 Details Description
Related parts for F1778333K3DLB0
CONN HSG PLUG 12POS SKT STRGHT datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CLIMATE CONTROL 12-14000BTU datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
SL TPA FOR SL CRIMP HSG 6POS datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 305 TYPE A 12POS datasheet.pdf
FIXED IND 240UH 210MA 7.8 OHM datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 40A 1212-8S datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A 4XDFN datasheet.pdf