Fox Electronics F216R-24.000
F216R-24.000 picture photo
Mfg. Part Number
F216R-24.000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 24.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
F216R-24.000.pdf
Availability of F216R-24.000
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
F216R-24.000 Order Process
Ship out your order
Specifications of F216R-24.000
Internal Part NumberEIS-F216R-24.000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesF210R
PackagingDigi-Reel®
TypeXO (Standard)
Frequency24MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputHCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)4mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.102" L x 0.083" W (2.60mm x 2.10mm)
Height0.039" (1.00mm)