Vishay/BCcomponents F332K69Y5RN63K7R
F332K69Y5RN63K7R picture photo
Mfg. Part Number
F332K69Y5RN63K7R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3300PF 1KV Y5R RADIAL
Datasheet Download
F332K69Y5RN63K7R.pdf
Availability of F332K69Y5RN63K7R
QUANTITY
F332K69Y5RN63K7R Order Process
Ship out your order
Specifications of F332K69Y5RN63K7R
Internal Part NumberEIS-F332K69Y5RN63K7R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesF
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientY5R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.689" Dia (17.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F332K69Y5RN63K7R
Related LinksF332K69Y, F332K69Y5RN63K7R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F332K69Y5RN63K7R Details Description
Related parts for F332K69Y5RN63K7R
CONSOLE ALUM 14.18"L X 10.48"W datasheet.pdf
CAP CER 27PF 630V NP0 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 130UH 61MA 15 OHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 1.3A 47 MOHM TH datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 16-SOIC datasheet.pdf
CONN JUMPER AMC PLUG-PLUG 120MM datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
IC AUDIO AMP CLASS D datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 100POS SKT datasheet.pdf