Vishay/BCcomponents F339MX223331MDA2B0
F339MX223331MDA2B0 picture photo
Mfg. Part Number
F339MX223331MDA2B0
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.0033UF 20% 310VAC AXI
Datasheet Download
F339MX223331MDA2B0.pdf
Availability of F339MX223331MDA2B0
QUANTITY
F339MX223331MDA2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of F339MX223331MDA2B0
Internal Part NumberEIS-F339MX223331MDA2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesAC Film Caps Connect w/Mains Appl Note
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesF339M X2
Packaging*
Capacitance3300pF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC310V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsEMI, RFI Suppression
FeaturesX2 Safety Rated
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F339MX223331MDA2B0
Related LinksF339MX223, F339MX223331MDA2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F339MX223331MDA2B0 Details Description
Related parts for F339MX223331MDA2B0
IC SRAM 64KBIT 35NS 28SOJ datasheet.pdf
DGTL ISO 1KV 4CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS W/SKT JAM NUT datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
TRANSFORMER datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 2.9V OD SSOP3 datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER CAN 8SOIC datasheet.pdf
Connector Socket 15 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
FIXED IND 22MH 50MA 160 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 17POS INLINE SKT datasheet.pdf