Vishay/BCcomponents F339MX231031JCM2B0
F339MX231031JCM2B0 picture photo
Mfg. Part Number
F339MX231031JCM2B0
Brief Description
CAP FILM 0.01UF 5% 310VAC AXIAL
Datasheet Download
F339MX231031JCM2B0.pdf
Availability of F339MX231031JCM2B0
QUANTITY
F339MX231031JCM2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of F339MX231031JCM2B0
Internal Part NumberEIS-F339MX231031JCM2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesAC Film Caps Connect w/Mains Appl Note
Standard Package1,500
Packaging*
Capacitance10000pF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F339MX231031JCM2B0
Related LinksF339MX231, F339MX231031JCM2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F339MX231031JCM2B0 Details Description
Related parts for F339MX231031JCM2B0
ESD JACKET W/CUFFS BLUE M datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.125A 290 MOHM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 24MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
ESD HANDLER 10X10X1 datasheet.pdf
RES SMD 866 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 335MA 1.8 OHM SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
BNC BLKHD JACK ++ datasheet.pdf
5MM THREADED CABLE ASSY datasheet.pdf