Vishay/BCcomponents F339MX231031MD02G0
F339MX231031MD02G0 picture photo
Mfg. Part Number
F339MX231031MD02G0
Brief Description
CAP FILM 0.01UF 20% 310VAC AXIAL
Datasheet Download
F339MX231031MD02G0.pdf
Availability of F339MX231031MD02G0
QUANTITY
F339MX231031MD02G0 Order Process
Ship out your order
Specifications of F339MX231031MD02G0
Internal Part NumberEIS-F339MX231031MD02G0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesAC Film Caps Connect w/Mains Appl Note
Standard Package950
Packaging*
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F339MX231031MD02G0
Related LinksF339MX231, F339MX231031MD02G0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F339MX231031MD02G0 Details Description
Related parts for F339MX231031MD02G0
FIXED IND 3.3UH 5A 15 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 787 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANT YAGI 150-174MHZ ALUM BK NF datasheet.pdf
TRANSISTOR RF POWER LDMOS ACC-4L datasheet.pdf
FERRULE 5/14 ZH ORANGE 1=500PCS datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS PIN datasheet.pdf