Vishay/BCcomponents F339MX231031MDM2B0
F339MX231031MDM2B0 picture photo
Mfg. Part Number
F339MX231031MDM2B0
Brief Description
CAP FILM 0.01UF 20% 310VAC AXIAL
Datasheet Download
F339MX231031MDM2B0.pdf
Availability of F339MX231031MDM2B0
QUANTITY
F339MX231031MDM2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of F339MX231031MDM2B0
Internal Part NumberEIS-F339MX231031MDM2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesAC Film Caps Connect w/Mains Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F339MX231031MDM2B0
Related LinksF339MX231, F339MX231031MDM2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F339MX231031MDM2B0 Details Description
Related parts for F339MX231031MDM2B0
FIXED IND 390UH 210MA 2.8 OHM datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 10A 8-SOP datasheet.pdf
RES SMD 4.12K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
ENCODER OPT 24POS PB 6" CABLE datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 48 CKTS LGT 229 datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf