Vishay/BCcomponents F339MX231531JC02G0
F339MX231531JC02G0 picture photo
Mfg. Part Number
F339MX231531JC02G0
Brief Description
CAP FILM 0.015UF 5% 310VAC AXIAL
Datasheet Download
F339MX231531JC02G0.pdf
Availability of F339MX231531JC02G0
QUANTITY
F339MX231531JC02G0 Order Process
Ship out your order
Specifications of F339MX231531JC02G0
Internal Part NumberEIS-F339MX231531JC02G0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesAC Film Caps Connect w/Mains Appl Note
Standard Package1,250
Packaging*
Capacitance0.015µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsEMI, RFI Suppression
FeaturesX2 Safety Rated
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F339MX231531JC02G0
Related LinksF339MX231, F339MX231531JC02G0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F339MX231531JC02G0 Details Description
Related parts for F339MX231531JC02G0
CAP TANT 33UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44LQFP datasheet.pdf
SENS PROX M18 5MM AC2W-NC SHIELD datasheet.pdf
CONN ADAPT SMA PLUG TO SMB JACK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 7.5A 115V datasheet.pdf
IC FPGA 81 I/O 132QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 150V 10A TO-3P datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 270 OHM 1% 1206 datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 8POS DUAL SMD datasheet.pdf