Vishay/BCcomponents F339MX232231MD02G0
F339MX232231MD02G0 picture photo
Mfg. Part Number
F339MX232231MD02G0
Brief Description
CAP FILM 0.022UF 20% 310VAC AXIA
Datasheet Download
F339MX232231MD02G0.pdf
Availability of F339MX232231MD02G0
QUANTITY
F339MX232231MD02G0 Order Process
Ship out your order
Specifications of F339MX232231MD02G0
Internal Part NumberEIS-F339MX232231MD02G0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesAC Film Caps Connect w/Mains Appl Note
Standard Package950
Packaging*
Capacitance0.022µF
Tolerance±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsEMI, RFI Suppression
FeaturesX2 Safety Rated
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F339MX232231MD02G0
Related LinksF339MX232, F339MX232231MD02G0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F339MX232231MD02G0 Details Description
Related parts for F339MX232231MD02G0
IGBT 600V 14A 60W TO252AA datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 145MA 2.8 OHM TH datasheet.pdf
IC CLOCK GEN AMD 48SSOP datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.040DIA TIN datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 5KV N2200 DISK datasheet.pdf
CAP CER 0.16UF 630V X7R 1825 datasheet.pdf
RES 20.8 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE ZENER 12.8V 400MW DO7 datasheet.pdf
Crystal 27.1200MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf