Vishay/BCcomponents F339MX233331JCA2B0
F339MX233331JCA2B0 picture photo
Mfg. Part Number
F339MX233331JCA2B0
Brief Description
CAP FILM 0.033UF 5% 310VAC AXIAL
Datasheet Download
F339MX233331JCA2B0.pdf
Availability of F339MX233331JCA2B0
QUANTITY
F339MX233331JCA2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of F339MX233331JCA2B0
Internal Part NumberEIS-F339MX233331JCA2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesAC Film Caps Connect w/Mains Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C