Vishay/BCcomponents F339MX234731JCA2B0
F339MX234731JCA2B0 picture photo
Mfg. Part Number
F339MX234731JCA2B0
Brief Description
CAP FILM 0.047UF 5% 310VAC AXIAL
Datasheet Download
F339MX234731JCA2B0.pdf
Availability of F339MX234731JCA2B0
QUANTITY
F339MX234731JCA2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of F339MX234731JCA2B0
Internal Part NumberEIS-F339MX234731JCA2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesAC Film Caps Connect w/Mains Appl Note
Standard Package750
Packaging*
Capacitance0.047µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F339MX234731JCA2B0
Related LinksF339MX234, F339MX234731JCA2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F339MX234731JCA2B0 Details Description
Related parts for F339MX234731JCA2B0
CONN HEADER VERT 60POS 1.27MM datasheet.pdf
SCREWDRIVER SLOT 0.5X3MM 5.71" datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 115MA 13.5 OHM datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 800V 1A TO92-3 datasheet.pdf
TERM BLOCK PDU 16 PUSH IN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 51.1KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1507 WHITE datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
PLUG 1.27MM BTB 528CKT datasheet.pdf