Vishay/BCcomponents F339MX234731MC02G0
F339MX234731MC02G0 picture photo
Mfg. Part Number
F339MX234731MC02G0
Brief Description
CAP FILM 0.047UF 20% 310VAC AXIA
Datasheet Download
F339MX234731MC02G0.pdf
Availability of F339MX234731MC02G0
QUANTITY
F339MX234731MC02G0 Order Process
Ship out your order
Specifications of F339MX234731MC02G0
Internal Part NumberEIS-F339MX234731MC02G0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesAC Film Caps Connect w/Mains Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.047µF
Tolerance±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F339MX234731MC02G0
Related LinksF339MX234, F339MX234731MC02G0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F339MX234731MC02G0 Details Description
Related parts for F339MX234731MC02G0
TRANS PNP 300V 0.1A SOT23 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 70A TO-247AC datasheet.pdf
RES 330 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC POWER MONITOR 50NS 8-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
3D CAM BASE PLATE MED-DIST datasheet.pdf
CAGE GANGED 4PORT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf