Vishay/BCcomponents F339MX236831MC02G0
F339MX236831MC02G0 picture photo
Mfg. Part Number
F339MX236831MC02G0
Brief Description
CAP FILM 0.068UF 20% 310VAC AXIA
Datasheet Download
F339MX236831MC02G0.pdf
Availability of F339MX236831MC02G0
QUANTITY
F339MX236831MC02G0 Order Process
Ship out your order
Specifications of F339MX236831MC02G0
Internal Part NumberEIS-F339MX236831MC02G0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesAC Film Caps Connect w/Mains Appl Note
Standard Package750
Packaging*
Capacitance0.068µF
Tolerance±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F339MX236831MC02G0
Related LinksF339MX236, F339MX236831MC02G0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F339MX236831MC02G0 Details Description
Related parts for F339MX236831MC02G0
IC OPAMP VFB 260MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 27POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI 7/16-20-2B 4.5V datasheet.pdf
BUZZ PIEZO 12V CIRC 23MM RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 24POS WALL MT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf