Vishay/BCcomponents F339MX263031KYI5T0
F339MX263031KYI5T0 picture photo
Mfg. Part Number
F339MX263031KYI5T0
Brief Description
CAP FILM 30UF 10% 310VAC AXIAL
Datasheet Download
F339MX263031KYI5T0.pdf
Availability of F339MX263031KYI5T0
QUANTITY
F339MX263031KYI5T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of F339MX263031KYI5T0
Internal Part NumberEIS-F339MX263031KYI5T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesAC Film Caps Connect w/Mains Appl Note
Standard Package40
Packaging*
Capacitance30µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F339MX263031KYI5T0
Related LinksF339MX263, F339MX263031KYI5T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F339MX263031KYI5T0 Details Description
Related parts for F339MX263031KYI5T0
RES SMD 15.4 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 6.8A 27 MOHM TH datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES 50K OHM TO236-3 datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE D 44 CKTS LGT 254 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
LED GREEN/RED CLEAR 5MM RND T/H datasheet.pdf
CAP CER 3PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.62UF RADIAL datasheet.pdf