Vishay/BCcomponents F339X133333KDM2B0
F339X133333KDM2B0 picture photo
Mfg. Part Number
F339X133333KDM2B0
Brief Description
CAP FILM 0.033UF 10% 330VAC AXIA
Datasheet Download
F339X133333KDM2B0.pdf
Availability of F339X133333KDM2B0
QUANTITY
F339X133333KDM2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of F339X133333KDM2B0
Internal Part NumberEIS-F339X133333KDM2B0
Soldering Guidelines Appl Note
Standard Package750
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesF339X1 330VAC
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F339X133333KDM2B0
Related LinksF339X133, F339X133333KDM2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F339X133333KDM2B0 Details Description
Related parts for F339X133333KDM2B0
BOX ABS GRAY 2.8"L X 2.2"W datasheet.pdf
MOSFET P-CH 50V 5.3A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 2.55K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
TVS DIODE 38.1VWM 67.8VC AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 15A SCREW datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 44VTLA datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf