Vishay/BCcomponents F339X141048MII2B0
F339X141048MII2B0 picture photo
Mfg. Part Number
F339X141048MII2B0
Brief Description
CAP FILM 0.1UF 20% 480VAC AXIAL
Datasheet Download
F339X141048MII2B0.pdf
Availability of F339X141048MII2B0
QUANTITY
F339X141048MII2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of F339X141048MII2B0
Internal Part NumberEIS-F339X141048MII2B0
Soldering Guidelines Appl Note
Standard Package250
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesF339X1 330VAC
Packaging*
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsEMI, RFI Suppression
FeaturesX1 Safety Rated
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F339X141048MII2B0
Related LinksF339X141, F339X141048MII2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F339X141048MII2B0 Details Description
Related parts for F339X141048MII2B0
CONN HEADER .100 DUAL STR 56POS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 26POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC CPLD 1140MC 5.1NS 256CABGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 3.83 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 9POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.02K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf