Vishay/BCcomponents F339X141548KKP2T0
F339X141548KKP2T0 picture photo
Mfg. Part Number
F339X141548KKP2T0
Brief Description
CAP FILM 0.15 UF 10% 480VAC AXIA
Datasheet Download
F339X141548KKP2T0.pdf
Availability of F339X141548KKP2T0
QUANTITY
F339X141548KKP2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of F339X141548KKP2T0
Internal Part NumberEIS-F339X141548KKP2T0
Soldering Guidelines Appl Note
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesF339X1 330VAC
Packaging*
Capacitance0.15µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsEMI, RFI Suppression
FeaturesX1 Safety Rated
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F339X141548KKP2T0
Related LinksF339X141, F339X141548KKP2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F339X141548KKP2T0 Details Description
Related parts for F339X141548KKP2T0
IC DAC 16BIT VOUT 8-DFN datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 20% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 3SKT R/A PCB datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 0.787" DIA BLK datasheet.pdf
CABLE MARKER CLI M 2-4 GE/SW datasheet.pdf
CONN RECEPT 160POS 0.8MM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 66POS PIN datasheet.pdf