Curtis Industries F3480T080
F3480T080 picture photo
Mfg. Part Number
F3480T080
Manufacturer
Product Category
Power Line Filter Modules
Brief Description
FILTER 3-PHASE 480V 80A
Datasheet Download
F3480T080.pdf
Availability of F3480T080
QUANTITY
F3480T080 Order Process
Ship out your order
Specifications of F3480T080
Internal Part NumberEIS-F3480T080
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMI/RFI Basics
EMI/RFI Regulations
EMI-RFI Testing
Standard Package1
Category Filters
FamilyPower Line Filter Modules
SeriesF3480
Filter TypeThree Phase (Delta)
ConfigurationTwo Stage
Voltage - Rated DC-
Voltage - Rated AC-
Current80A
Frequency - Operating50 ~ 60Hz
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleTerminal Block
ApplicationsGeneral Purpose
ApprovalsCE, UL
Operating Temperature-
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)480V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)600V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F3480T080
Related LinksF348, F3480T080 Datasheet, Curtis Industries Distributor
F3480T080 Details Description
Related parts for F3480T080
CONN RCA JACK METAL VERT WHT PCB datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SOP datasheet.pdf
IC CONFIG MULTI-FUNC GATE 6TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 25V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 4.3 OHM 5% AXL datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 102K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 554MA 400 MOHM datasheet.pdf