Honeywell Sensing and Productivity Solutions F38000205
F38000205 picture photo
Mfg. Part Number
F38000205
Manufacturer
Product Category
Position Sensors - Angle, Linear Position Measuring
Brief Description
POS TRANS-XDCR MLT 5 IN
Datasheet Download
F38000205.pdf
Availability of F38000205
QUANTITY
F38000205 Order Process
Ship out your order
Specifications of F38000205
Internal Part NumberEIS-F38000205
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyPosition Sensors - Angle, Linear Position Measuring
SeriesMLT
For MeasuringLinear Position
TechnologyResistive
Rotation Angle - Electrical, Mechanical-
Linear Range0 ~ 127.00mm (0 ~ 5.00")
OutputResistive
Output Signal-
Actuator TypeRound Shaft
Linearity±0.1%
Resistance (Ohms)7.5k
Resistance Tolerance±20%
Voltage - Supply30V
Mounting TypeCustom
Termination StyleWire Leads
Operating Temperature-40°C ~ 80°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F38000205
Related LinksF380, F38000205 Datasheet, Honeywell Sensing and Productivity Solutions Distributor
F38000205 Details Description
Related parts for F38000205
IC OPAMP GP 10MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN SMA PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
IC SRAM 16MBIT 55NS 48TSOP datasheet.pdf
CAP CER 100PF 500V 1111 datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 100MM PREWIRE MOD datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR AD9510 datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
OSC MEMS 8.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE PIN RA datasheet.pdf