Omron Automation & Safety F3ET2-018-1500
F3ET2-018-1500 picture photo
Mfg. Part Number
F3ET2-018-1500
Brief Description
1500 L, 18MM PITCH, 15M RANGE
Datasheet Download
F3ET2-018-1500.pdf
Availability of F3ET2-018-1500
QUANTITY
F3ET2-018-1500 Order Process
Ship out your order
Specifications of F3ET2-018-1500
Internal Part NumberEIS-F3ET2-018-1500
Sensing MethodThrough-Beam
Sensing Distance590.551" (15m)
Voltage - Supply24VDC
Adjustment Type-
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F3ET2-018-1500
Related LinksF3ET2-0, F3ET2-018-1500 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
F3ET2-018-1500 Details Description
Related parts for F3ET2-018-1500
IC FPGA 773 I/O 1020FBGA datasheet.pdf
SWITCH DIP 1/2 PITCH datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 20POS W/STR GOLD datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 32 SOLID STATE datasheet.pdf
RES 3.79K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
HD SMT datasheet.pdf
IC DDR3 SDRAM 1GBIT 667MHZ 96BGA datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
CONN M8 MALE 3POS datasheet.pdf