Omron Automation & Safety F3ET2-018-1800
F3ET2-018-1800 picture photo
Mfg. Part Number
F3ET2-018-1800
Brief Description
1800 L, 18MM PITCH, 15M RANGE
Datasheet Download
F3ET2-018-1800.pdf
Availability of F3ET2-018-1800
QUANTITY
F3ET2-018-1800 Order Process
Ship out your order
Specifications of F3ET2-018-1800
Internal Part NumberEIS-F3ET2-018-1800
Sensing MethodThrough-Beam
Sensing Distance590.551" (15m)
Voltage - Supply24VDC
Adjustment Type-
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F3ET2-018-1800
Related LinksF3ET2-0, F3ET2-018-1800 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
F3ET2-018-1800 Details Description
Related parts for F3ET2-018-1800
IC CLK MLTPLR ZDB 1:8 16TSSOP datasheet.pdf
CONN 1.6/5.6 PLUG 75 OHM SOLDER datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 4.1"L X 2.6"W datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN FFC RCPT HSG 60POS 2.54MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
RES 16.5 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.6A 190 MOHM datasheet.pdf
AMP DUOPLUG2.5 MK II HOUSING W. datasheet.pdf
OSC XO 1.000GHZ LVPECL SMD datasheet.pdf