Omron Automation & Safety F3ET2-018-450
F3ET2-018-450 picture photo
Mfg. Part Number
F3ET2-018-450
Brief Description
450 L, 18MM PITCH, 15M RANGE
Datasheet Download
F3ET2-018-450.pdf
Availability of F3ET2-018-450
QUANTITY
F3ET2-018-450 Order Process
Ship out your order
Specifications of F3ET2-018-450
Internal Part NumberEIS-F3ET2-018-450
Sensing MethodThrough-Beam
Sensing Distance590.551" (15m)
Voltage - Supply24VDC
Adjustment Type-
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F3ET2-018-450
Related LinksF3ET2-, F3ET2-018-450 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
F3ET2-018-450 Details Description
Related parts for F3ET2-018-450
VARISTOR 420V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC LED DISPLAY DRVR 8DGT 28-SOIC datasheet.pdf
SIDACTOR BI 6V 1000A DO214 datasheet.pdf
FIXED IND 5.1NH 800MA 83 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN HEADER 72POS TIN SMD datasheet.pdf
IC HEADPHONE AMP DAC 24VQFN datasheet.pdf
RES SMD 5.23K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
BOBBIN COIL FORMER E 13 X 7 X 4 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS HOUSING 2.54MM datasheet.pdf