Omron Automation & Safety F3ET2-018-900
F3ET2-018-900 picture photo
Mfg. Part Number
F3ET2-018-900
Brief Description
900 L, 18MM PITCH, 15M RANGE
Datasheet Download
F3ET2-018-900.pdf
Availability of F3ET2-018-900
QUANTITY
F3ET2-018-900 Order Process
Ship out your order
Specifications of F3ET2-018-900
Internal Part NumberEIS-F3ET2-018-900
Sensing MethodThrough-Beam
Sensing Distance590.551" (15m)
Voltage - Supply24VDC
Adjustment Type-
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F3ET2-018-900
Related LinksF3ET2-, F3ET2-018-900 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
F3ET2-018-900 Details Description
Related parts for F3ET2-018-900
TERMINAL SOLDER TURRET .053" datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.3A 8SOIC datasheet.pdf
IC BUFFER 28BIT 1:2 REG 160TFBGA datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RING INSULKRIMP TAPED datasheet.pdf
CABLE R/A SGL-END MALE 2POS 12' datasheet.pdf
MODULE POWER ENTRY 10A WIRE datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 160MA 2.7 OHM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
MODULE DIODE 140A INT-A-PAK datasheet.pdf