Omron Automation & Safety F3SJ-A0350P20
F3SJ-A0350P20 picture photo
Mfg. Part Number
F3SJ-A0350P20
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
F3SJ-A0350P20
Datasheet Download
F3SJ-A0350P20.pdf
Availability of F3SJ-A0350P20
QUANTITY
F3SJ-A0350P20 Order Process
Ship out your order
Specifications of F3SJ-A0350P20
Internal Part NumberEIS-F3SJ-A0350P20
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F3SJ-A0350P20
Related LinksF3SJ-A, F3SJ-A0350P20 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
F3SJ-A0350P20 Details Description
Related parts for F3SJ-A0350P20
VARISTOR 24.3V 500A DISC 10MM datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 26POS .050" datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 48V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
FIM CBL FBM01 2.0M datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 1.6A datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
BEVEL 5.00MM datasheet.pdf