TT Electronics/Welwyn F44TU-100MJI
F44TU-100MJI picture photo
Mfg. Part Number
F44TU-100MJI
Manufacturer
Product Category
Specialized Resistors
Brief Description
RES HIGH VOLT 100M OHM 5% 1.3W
Datasheet Download
F44TU-100MJI.pdf
Availability of F44TU-100MJI
QUANTITY
F44TU-100MJI Order Process
Ship out your order
Specifications of F44TU-100MJI
Internal Part NumberEIS-F44TU-100MJI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Resistors
FamilySpecialized Resistors
SeriesF
PackagingBulk
TypeHigh Voltage
Applications-
CompositionThick Film
Resistance (Ohms)100M
Tolerance±5%
Power (Watts)1.3W
Temperature Coefficient-2000ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Mounting TypeScrew Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F44TU-100MJI
Related LinksF44TU-, F44TU-100MJI Datasheet, TT Electronics/Welwyn Distributor
F44TU-100MJI Details Description
Related parts for F44TU-100MJI
MOSFET N-CH 250V 2.2A 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 18POS DL 30GOLD datasheet.pdf
RES 150 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED COOL WHITE DIFF 5MM RND T/H datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 13 OHM 0404 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 40POS 3A 300V STRT DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
ZFVSENSHEAD FOV 10-50MM IP65 datasheet.pdf
CONN HDR STR 40POS 1.27MM SMD datasheet.pdf