Honeywell Sensing and Productivity Solutions F65009140
F65009140 picture photo
Mfg. Part Number
F65009140
Manufacturer
Product Category
Position Sensors - Angle, Linear Position Measuring
Brief Description
POS TRANS-XDCR LFT 9 IN 1K/1.0%
Datasheet Download
F65009140.pdf
Availability of F65009140
QUANTITY
F65009140 Order Process
Ship out your order
Specifications of F65009140
Internal Part NumberEIS-F65009140
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyPosition Sensors - Angle, Linear Position Measuring
Series-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F65009140
Related LinksF650, F65009140 Datasheet, Honeywell Sensing and Productivity Solutions Distributor
F65009140 Details Description
Related parts for F65009140
RES SMD 2.55KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Header 8 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN JUNCTION SHELL 14POS STRGT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS TIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.630" (16.00mm) datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS 5.08MM PNL MNT datasheet.pdf