Vishay/BCcomponents F681K33Y5RN6TJ5R
F681K33Y5RN6TJ5R picture photo
Mfg. Part Number
F681K33Y5RN6TJ5R
Brief Description
CAP CER 680PF 1KV Y5R RADIAL
Datasheet Download
F681K33Y5RN6TJ5R.pdf
Availability of F681K33Y5RN6TJ5R
QUANTITY
F681K33Y5RN6TJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of F681K33Y5RN6TJ5R
Internal Part NumberEIS-F681K33Y5RN6TJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesF
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientY5R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F681K33Y5RN6TJ5R
Related LinksF681K33Y, F681K33Y5RN6TJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F681K33Y5RN6TJ5R Details Description
Related parts for F681K33Y5RN6TJ5R
FAN AXIAL 127X38MM 230VAC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 220K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPDT datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC REL/SS OUT 24V datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 300MA 4.31 OHM datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 103VC PLAD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
RES SMD 8.45 OHM 1% 0.15W 0603 datasheet.pdf