Vishay/BCcomponents F681K43Y5RR6TK7R
F681K43Y5RR6TK7R picture photo
Mfg. Part Number
F681K43Y5RR6TK7R
Brief Description
CAP CER 680PF 3KV Y5R RADIAL
Datasheet Download
F681K43Y5RR6TK7R.pdf
Availability of F681K43Y5RR6TK7R
QUANTITY
F681K43Y5RR6TK7R Order Process
Ship out your order
Specifications of F681K43Y5RR6TK7R
Internal Part NumberEIS-F681K43Y5RR6TK7R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesF
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientY5R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F681K43Y5RR6TK7R
Related LinksF681K43Y, F681K43Y5RR6TK7R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F681K43Y5RR6TK7R Details Description
Related parts for F681K43Y5RR6TK7R
TRIMMER 100K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:9 3GHZ 32LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN SMA PLUG STR 50 OHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
LOCKING CLIP HSG datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RACK SOLID FLUSH DOOR datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 50MA DIE datasheet.pdf
CONN RCPT HSG MALE 52POS FLANGE datasheet.pdf