Techflex F6W0.63BK75
F6W0.63BK75 picture photo
Mfg. Part Number
F6W0.63BK75
Manufacturer
Product Category
Spiral Wrap, Expandable Sleeving
Brief Description
F6 WOVEN WRAP 5/8 BL 75'
Datasheet Download
F6W0.63BK75.pdf
Availability of F6W0.63BK75
QUANTITY
F6W0.63BK75 Order Process
Ship out your order
Specifications of F6W0.63BK75
Internal Part NumberEIS-F6W0.63BK75
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductF6 Woven Wrap
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilySpiral Wrap, Expandable Sleeving
SeriesWoven Wrap
TypeSelf Wrap (Split Flexible Tube)
Diameter0.625" (15.88mm)
Diameter - Maximum-
Length75' (22.86m)
MaterialPolyethylene Terephthalate
FeaturesSuperior Flexibility
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F6W0.63BK75
Related LinksF6W0., F6W0.63BK75 Datasheet, Techflex Distributor
F6W0.63BK75 Details Description
Related parts for F6W0.63BK75
CABLE CAT 6 DBL-SHIELDED GRN 7M datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 380MA 700 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 1.8V datasheet.pdf