Nichicon F931A226KAA
F931A226KAA picture photo
Mfg. Part Number
F931A226KAA
Brief Description
CAP TANT 22UF 10V 10% 1206
Datasheet Download
F931A226KAA.pdf
Availability of F931A226KAA
QUANTITY
F931A226KAA Order Process
Ship out your order
Specifications of F931A226KAA
Internal Part NumberEIS-F931A226KAA
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)2.5 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F931A226KAA
Related LinksF931A, F931A226KAA Datasheet, Nichicon Distributor
F931A226KAA Details Description
Related parts for F931A226KAA
IC TXRX RS232 3.3-5V LPWR 28SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER STKD 26POS R/A SH datasheet.pdf
IC FPGA 560 I/O 1153FCBGA datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR V2550 32QFN datasheet.pdf
RES 22.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 20% 305VAC RAD datasheet.pdf
CAP TANT 0.039UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.91M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC DDR2 512M 333MHZ 84BGA datasheet.pdf