Nichicon F931A226MBA
F931A226MBA picture photo
Mfg. Part Number
F931A226MBA
Brief Description
CAP TANT 22UF 10V 20% 1411
Datasheet Download
F931A226MBA.pdf
Availability of F931A226MBA
QUANTITY
F931A226MBA Order Process
Ship out your order
Specifications of F931A226MBA
Internal Part NumberEIS-F931A226MBA
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.9 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F931A226MBA
Related LinksF931A, F931A226MBA Datasheet, Nichicon Distributor
F931A226MBA Details Description
Related parts for F931A226MBA
Connector Header 56 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC REG LDO FIX/ADJ 2A 8SOIC datasheet.pdf
LED DISP DUAL .4" RED CC GRY/WHT datasheet.pdf
IC CLK GEN CPU 266MHZ 2CIRC datasheet.pdf
IC BUFFER HEX NON-INV 14SO datasheet.pdf
RES SMD 3.48K OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE FERRET datasheet.pdf
FAN AXIAL 25X6MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS SKT datasheet.pdf
CONN HDR 43POS 0.100 SMD R/A datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf