AVX Corporation F950G337MTAAM1Q
F950G337MTAAM1Q picture photo
Mfg. Part Number
F950G337MTAAM1Q
Brief Description
CAP TANT 330UF 4V 20% 1210
Datasheet Download
F950G337MTAAM1Q.pdf
Availability of F950G337MTAAM1Q
QUANTITY
F950G337MTAAM1Q Order Process
Ship out your order
Specifications of F950G337MTAAM1Q
Internal Part NumberEIS-F950G337MTAAM1Q
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.106" W (3.50mm x 2.70mm)
Height - Seated (Max)0.063" (1.60mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeT
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F950G337MTAAM1Q
Related LinksF950G33, F950G337MTAAM1Q Datasheet, AVX Corporation Distributor
F950G337MTAAM1Q Details Description
Related parts for F950G337MTAAM1Q
SURGE SUPP THYRISTOR 160V TO-92 datasheet.pdf
CONN MINI BNC JACK 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
OUTPUT MODULE DC X4 20MA 15VDC datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 2X1 6TSOP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A DL 10MSOP datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 4MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
Connector Socket 5 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf