Epson FA-118T 26.0000MF10Y-AC3
FA-118T 26.0000MF10Y-AC3 picture photo
Mfg. Part Number
FA-118T 26.0000MF10Y-AC3
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 26.00 MHZ 9.0PF SMD
Datasheet Download
FA-118T 26.0000MF10Y-AC3.pdf
Availability of FA-118T 26.0000MF10Y-AC3
QUANTITY
FA-118T 26.0000MF10Y-AC3 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-118T 26.0000MF10Y-AC3
Internal Part NumberEIS-FA-118T 26.0000MF10Y-AC3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-118T
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency26MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.014" (0.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-118T 26.0000MF10Y-AC3
Related LinksFA-118T 26.0, FA-118T 26.0000MF10Y-AC3 Datasheet, Epson Distributor
FA-118T 26.0000MF10Y-AC3 Details Description
Related parts for FA-118T 26.0000MF10Y-AC3
RES ARRAY 9 RES 180 OHM 10SIP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 26.5V datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
RES 820K OHM 1W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 9, 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 400KHZ 8TDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
KIT INDUCTOR CHIP SMD datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf