Epson FA-118T 26.0000MF12Z-AC3
FA-118T 26.0000MF12Z-AC3 picture photo
Mfg. Part Number
FA-118T 26.0000MF12Z-AC3
Brief Description
Crystal 26.0000MHz 10ppm 9pF 200 Ohm -20°C - 75°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
FA-118T 26.0000MF12Z-AC3.pdf
Availability of FA-118T 26.0000MF12Z-AC3
QUANTITY
FA-118T 26.0000MF12Z-AC3 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-118T 26.0000MF12Z-AC3
Internal Part NumberEIS-FA-118T 26.0000MF12Z-AC3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
PCN PackagingFA-118T Carrier Tape 14 /Jan/2015
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-118T
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency26MHz
Frequency Stability±12ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 75°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.014" (0.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-118T 26.0000MF12Z-AC3
Related LinksFA-118T 26.0, FA-118T 26.0000MF12Z-AC3 Datasheet, Epson Distributor
FA-118T 26.0000MF12Z-AC3 Details Description
Related parts for FA-118T 26.0000MF12Z-AC3
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 0.18UF 50V X7R 2220 datasheet.pdf
5500 MAIN FILTER 2A datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
TFLEX 780 18" X 18" datasheet.pdf
RES 63.4 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf