Epson FA-128 24.5760MF10Z-K0
FA-128 24.5760MF10Z-K0 picture photo
Mfg. Part Number
FA-128 24.5760MF10Z-K0
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 24.5760MHZ 10.0PF SMD
Datasheet Download
FA-128 24.5760MF10Z-K0.pdf
Availability of FA-128 24.5760MF10Z-K0
QUANTITY
FA-128 24.5760MF10Z-K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-128 24.5760MF10Z-K0
Internal Part NumberEIS-FA-128 24.5760MF10Z-K0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-118T
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 75°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-128 24.5760MF10Z-K0
Related LinksFA-128 24.5, FA-128 24.5760MF10Z-K0 Datasheet, Epson Distributor
FA-128 24.5760MF10Z-K0 Details Description
Related parts for FA-128 24.5760MF10Z-K0
OSC XO 29.498928MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
CARDEDGE 36POS DL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.6K OHM 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 500MW LLDS datasheet.pdf
CONN PLUG 3 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
EMI FILTER 1.4UF LB TYPE MIL datasheet.pdf
RES 390 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SCS FOAM 150X300X1640 MM LONG datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 470 OHM 10SIP datasheet.pdf