Epson FA-128 25.0000MD30Z-K0
FA-128 25.0000MD30Z-K0 picture photo
Mfg. Part Number
FA-128 25.0000MD30Z-K0
Brief Description
CRYSTAL 25.00 MHZ 10.0PF SMD
Datasheet Download
FA-128 25.0000MD30Z-K0.pdf
Availability of FA-128 25.0000MD30Z-K0
QUANTITY
FA-128 25.0000MD30Z-K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-128 25.0000MD30Z-K0
Internal Part NumberEIS-FA-128 25.0000MD30Z-K0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-128
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 75°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-128 25.0000MD30Z-K0
Related LinksFA-128 25.0, FA-128 25.0000MD30Z-K0 Datasheet, Epson Distributor
FA-128 25.0000MD30Z-K0 Details Description
Related parts for FA-128 25.0000MD30Z-K0
RES ARRAY 4 RES 390K OHM 8SIP datasheet.pdf
RES SMD 196 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 36.1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 434VWM 732.9VC SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 500K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 6A 6V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS 38.88MHZ CMOS SMD datasheet.pdf