Epson FA-128 25.0000MD30Z-K3
FA-128 25.0000MD30Z-K3 picture photo
Mfg. Part Number
FA-128 25.0000MD30Z-K3
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 25.00 MHZ 10.0PF SMD
Datasheet Download
FA-128 25.0000MD30Z-K3.pdf
Availability of FA-128 25.0000MD30Z-K3
QUANTITY
FA-128 25.0000MD30Z-K3 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-128 25.0000MD30Z-K3
Internal Part NumberEIS-FA-128 25.0000MD30Z-K3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-128
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 75°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-128 25.0000MD30Z-K3
Related LinksFA-128 25.0, FA-128 25.0000MD30Z-K3 Datasheet, Epson Distributor
FA-128 25.0000MD30Z-K3 Details Description
Related parts for FA-128 25.0000MD30Z-K3
CAP CER 68PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 5/8" datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC DAS 12BIT 8CH 44-PLCC datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20V 10% AXIAL datasheet.pdf
IC CLOCK SSCG EMI 20-SSOP datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
AM60585E102 8MM PROX 1 LONG datasheet.pdf
IC OSC VCXO 311.04MHZ 6-CLCC datasheet.pdf