Epson FA-128 25.0000MD30Z-K3
FA-128 25.0000MD30Z-K3 picture photo
Mfg. Part Number
FA-128 25.0000MD30Z-K3
Brief Description
CRYSTAL 25.00 MHZ 10.0PF SMD
Datasheet Download
FA-128 25.0000MD30Z-K3.pdf
Availability of FA-128 25.0000MD30Z-K3
QUANTITY
FA-128 25.0000MD30Z-K3 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-128 25.0000MD30Z-K3
Internal Part NumberEIS-FA-128 25.0000MD30Z-K3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-128
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 75°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-128 25.0000MD30Z-K3
Related LinksFA-128 25.0, FA-128 25.0000MD30Z-K3 Datasheet, Epson Distributor
FA-128 25.0000MD30Z-K3 Details Description
Related parts for FA-128 25.0000MD30Z-K3
IC LOGARITH CONV 100DB 16-LFCSP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 3.3V SOT23-3 datasheet.pdf
THYRISTOR PROTECT BI-DIR 50A SMB datasheet.pdf
SCREWDRIVER PHIL SLOT SZ1 7.52" datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 365K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 332 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONN RCPT FMALE 7POS SILVER SLDR datasheet.pdf