Epson FA-128 25.0000MF10Z-AC3
FA-128 25.0000MF10Z-AC3 picture photo
Mfg. Part Number
FA-128 25.0000MF10Z-AC3
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 25.00 MHZ 9.0PF SMD
Datasheet Download
FA-128 25.0000MF10Z-AC3.pdf
Availability of FA-128 25.0000MF10Z-AC3
QUANTITY
FA-128 25.0000MF10Z-AC3 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-128 25.0000MF10Z-AC3
Internal Part NumberEIS-FA-128 25.0000MF10Z-AC3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-128
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 75°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-128 25.0000MF10Z-AC3
Related LinksFA-128 25.0, FA-128 25.0000MF10Z-AC3 Datasheet, Epson Distributor
FA-128 25.0000MF10Z-AC3 Details Description
Related parts for FA-128 25.0000MF10Z-AC3
JUMPER-H1506TR/A3048L/H1506TR 5" datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 7.62MM datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 5W datasheet.pdf
CAP CER 10UF 6.3V X5R 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 630MA 1.1 OHM TH datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.4KV 40A DO5 datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf