Epson FA-128 25.0000MF20X-W3
FA-128 25.0000MF20X-W3 picture photo
Mfg. Part Number
FA-128 25.0000MF20X-W3
Brief Description
CRYSTAL 25.00 MHZ 12.0PF SMD
Datasheet Download
FA-128 25.0000MF20X-W3.pdf
Availability of FA-128 25.0000MF20X-W3
QUANTITY
FA-128 25.0000MF20X-W3 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-128 25.0000MF20X-W3
Internal Part NumberEIS-FA-128 25.0000MF20X-W3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-128
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-128 25.0000MF20X-W3
Related LinksFA-128 25.0, FA-128 25.0000MF20X-W3 Datasheet, Epson Distributor
FA-128 25.0000MF20X-W3 Details Description
Related parts for FA-128 25.0000MF20X-W3
MOD PWR ENTRY FILTER W/SW SCREW datasheet.pdf
RES 3.32M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.26K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC RESIST VAR TRPL 10USOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 950MA 110 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 470 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
UNIV POWER MOD R/A HEADER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf