Epson FA-128 30.0000MD30Z-K3
FA-128 30.0000MD30Z-K3 picture photo
Mfg. Part Number
FA-128 30.0000MD30Z-K3
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 30.00 MHZ 10.0PF SMD
Datasheet Download
FA-128 30.0000MD30Z-K3.pdf
Availability of FA-128 30.0000MD30Z-K3
QUANTITY
FA-128 30.0000MD30Z-K3 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-128 30.0000MD30Z-K3
Internal Part NumberEIS-FA-128 30.0000MD30Z-K3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-128
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 75°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-128 30.0000MD30Z-K3
Related LinksFA-128 30.0, FA-128 30.0000MD30Z-K3 Datasheet, Epson Distributor
FA-128 30.0000MD30Z-K3 Details Description
Related parts for FA-128 30.0000MD30Z-K3
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TXRX MM SFP 200MBD SBCON BAIL DL datasheet.pdf
FUSE ONE TIME FAST ACT 600V 110A datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 9POS 5MM datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 66POS SKT datasheet.pdf
GDT 500V 20% 2.5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf